گروه من در تابستان(2)

در این فصل نباید از کلاس های فوق العاده غافل شد. اوقات فراغت مخاطبین آن ها را به سمت بیکاری سوق می دهد و شما موظف هستید این جای خالی را با برنامه های خوب و منسجم پر کنید و کلاس های علمی و مهارتی قسمتی از برنامه هاست.

کلاس هایی مانند ساخت پل ماکارونی که بسیار جذاب و کم هزینه است. با یک بسته ماکارونی و یک چسب حرارتی افراد می توانند پل هایی درست کنند که تحمل بالایی دارند یا مثلا ساخت موشک آبی که بسیار کم هزینه و جذاب است. کلاس های ساخت لوازم الکتریکی مانند رادیو و بی سیم و … نیز می تواند در این برنامه ها جا داشته باشد. ستاره شناسی ، ردیابی ، گیاه شناسی و… هم مخاطبان خاص و ماجراجوی خود را دارد. شما می توانید با کمترین هزینه برای گروهتان بیشترین استفاده را نمایید.

البته مطالب و محتوایی که شما در ایام تابستان برای حلقه خود در نظر میگیرید نیز می تواند مد نظر باشد، اصلا آن ها را با ایام دیگر مقایسه نکنید، شما عزیزان می توانید مطالبی برای حلقه خود بگویید که از سطح بالایی برخوردار هستند. عقائد و کلام و احکام و بحث های معرفتی از جمله این مطالب هستند. کلیپ های سیاسی برای آنها پخش کنید و مباحث سیاسی را به هم اندیشی بگذارید و آن ها را به سمت داشتن بصیرت بالای سیاسی دعوت کنید.

و آخرین مطلب این است که در این فصل نباید از قرآن غافل شد. با توجه به آن که قسمتی از تابستان با ماه رمضان متقارن شده است و این بهترین فرصت جهت فعالیت های قرآنی می باشد.

بهترین فرصت جهت انس اعضاء با قرآن و فرهنگ آن. برنامه های قرآنی در فصل تعالی و نشاط با دوهدف در پایگاه های بسیج پیگیری می شود.

  1. صحیح خوانی
  2. پیامهای قرآنی

این دو هدف را حتما در برنامه های قرآنی خود بگنجانید. در امر صحیح خوانی می توانید برنامه ختم قرآن برگزار نمایید و به افرادی که توان کم تری دارند سی دی بدهید تا گوش دهند و در جلسه بعد همان قسمت را قرائت نمایند. پیام های قرآنی را می توان با استفاده از کتاب های تفسیر قرآن جلسه را اداره کرد. تفسیر را صریح و ساده بیان کنید به صورتی که پیام آیه را متربی به راحتی دریافت کند.

در بحث حفظ هم می توانید فعالیت های خوبی انجام دهید، افرادی که به این موضوع علاقه دارند به این سمت سوق دهید. همچنین می توانید آیات کاربردی کوچک و معروف را با ترجمه به ایشان یاد دهید.

آماده شوید که فصل بسیار حساسی و پر کاری برایتان در حال گذر است. فصلی که می توانید به خوبی یک جهش تربیتی در آن داشته باشد و ارتقاء حلقه خود را در آن احساس کنید.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *