گروه من در تابستان(1)

در این فصل با توجه به اوقات فراغت نوجوانان می توان برنامه های بسیاری را برنامه ریزی نمود و همین مسئله منجر به حضور حداکثری اعضاء در ایام هفته می شود و متوجه خواهید شد که ارتباط و صمیمیت شما سرگروه محترم با اعضاء قوی تر شده و این موضوع هم در نهایت به انسجام گروه ختم خواهد شد، پس اولین ارمغان تابستان همین است، انسجام گروه.

علاوه بر این ارتباط با اعضای گروه شما می توانید در این فصل ارتباط با خانواده ها را نیز بهتر و بیشتر برنامه ریزی نمایید. همایش خانواده، جلسات هم اندیشی و دیدارهای خصوصی و… می تواند قسمتی از این برنامه ها باشد و بدون شک با کمک خانواده ها گام هایتان استوارتر و سریعتر خواهد بود.

مساله کتابخوانی را نباید فراموش کرد. البته حتما شما می دانید که توان و استعداد افراد با یکدیگر تفاوت دارد، افرادی هستند که اصلا علاقه ای به کتابخوانی ندارند می توانید برای این گونه افراد کتاب های رمان و قصه تهیه نمود تا علاقه اولیه به کتاب پیدا کنند، عده ای دیگر در گروهتان هستند که احتیاج به الگو و اسوه دارند تا راه و مقصد خود را به دست آورند که اگر شما به آنها الگو معرفی نکنید ممکن است الگوهای غربی و منحرف نشانشان دهند و موجب آسیب دیدن آنها شود، پیشنهاد می شود به این گونه افراد کتابهایی جذاب از زندگی نامه شهدا و علماء بدهید تا در این راه یک الگوی مناسب پیدا کنند. اما نکته ای که برای گروه های نوجوان در امر کتابخوانی مد نظر می باشد سیر مطالعاتی است. سیر مطالعاتی برای گروهتان تعیین کنید. افرادی که مستعد و توان مند هستند را به سمت خواندن کتب شهید مطهری سوق دهید و زیر نظر خود به آن ها سیر مطالعاتی دهید. کتاب را به این افراد بدهید و بخشی را تا جلسه بعد تعیین کنید و از آن ها بخواهید تا این بخش را خلاصه نویسی کنند، در جلسه بعد آن ها را به چند دسته تقسیم کنید تا هر گروه به مباحثه بنشینند و در آخر جلسه خودتان جمع بندی از آن بخش بگویید. مطمئن باشید با این روش شما یک پیشرفت فوق العاده در رفتار و منش گروه مشاهده خواهید نمود. طرح دیگری هم می توان به شما عزیزان پیشنهاد داد و آن هفت هفته هفت کتاب است. یعنی خواندن هفت کتاب از استاد شهید مطهری در مدت هفت هفته. به صورت گروه های مباحثاتی و زیر نظر شما، البته این فقط یک پیشنهاد برای گروه های نوجوان است.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *