نشاط

برای جذب حداکثری، برنامه های متنوع و جذاب باید برگزار نمود. البته باید توجه داشت که حلقه های موجود نیز می توانند از این برنامه ها استفاده نمایند تا ایجاد نشاط برای این حلقه ها هم در نظر گرفته شود.

می توان این گونه برنامه ها را به دو قسمت تقسیم نمود، برنامه های علمی و هنری که جذابیت خاص خود را دارند و برنامه های تفریحی و ورزشی که مخاطب همیشگی خود را دارد. کلاس های رباتیک ، آموزش کامپیوتر،آموزش زبان انگلیسی ،فعالیتهای هنری ،امداد و بهداشت ، رزمی نظامی ،فنی و حرفه ای و روش تحقیق و نویسندگی را می توان جزء برنامه های جذاب علمی و هنری قلمداد کرد و برای جذب به سمت مسجد و پایگاه بسیج خوب هستند و علاوه بر آن حلقه های موجود نیز می توانند در آن ها شرکت نمایند.

و از برنامه های ورزشی و تفریحی می توان به اردوهای یک روزه و چند روزه از قبیل پارک ارم، استخر و اردوهای برون استانی اشاره نمود. کوهنوردی، اردوهای نظامی ، فوتبال و فوتسال ، ورزش های رزمی و مسابقات ورزشی نیز جزء همین دسته می باشند.

البته این برنامه ها فقط پیشنهاد هستند و هر مجموعه ای با توجه به ظرفیت های موجود خود برنامه ریزی انجام می دهد و به دو هدف تعالی و نشاط در جوانه های صالحین دست می یابد.

در مورد اردو باید بگوییم کمی جلوتر و در همین فصل توضیح می دهیم. برنامه های نشاط آور را نیز فراموش نکنید که بسیار کمک حال شما هستند. موفق باشید.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *