رحِمَ اللهُ امراً احیا امرَنا

رحِمَ اللهُ امراً احیا امرَنا

حرف آشنایی است. باید در چهارچوب زندگی اهل بیت زندگی کنیم و هرچه آن ها فرموده اند بگوییم سمعا و طاعتا.

نکند خدایی نکرده از این قبیل حرف ها و سخن های آشنا فقط بر زبان ما باشد و عملی آن را نپوشاند. اگر دقیق به سیره ائمه معصومین و امامان بنگریم یکی از دلایل سرگروهی برای مال نمایان خواهد شد. سرگروهی یعنی چه؟ یعنی گرفتن دست چند نوجوان و رساندن آنان به خدا، حال ممکن است عده ای بگویند که آقا ما سرگروه ها قابلیت نداریم و از این حرف ها. در جواب این عده می گوییم که اگر شما این کار را انجام ندهید و برای حزب خدا یارگیری نکنید، حزب شیطان بسیار آماده است و غافل نمینشیند. از طرفی این ویژگی را در خود نهادینه کنید، می رویم به سراغ حدیثی از امام رضا(علیه السلام).

عبد السلام بن صالح هروی می گوید: از امام رضا(علیه السلام) شنیدم که فرمودند:                     

« رحِمَ اللهُ امراً احیا امرَنا »

خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده کند.

به حضرت گفتم: چگونه کسی می تواند امر شما را زنده کند. حضرت فرمودند:

«یتعلمُ علومَنا و یعلمهَا الناسِ»

علوم ما را یادبگیرند بعد به مردم یاد بدهند.

اگر مردم بدانند که کلام ما چه قدر زیباست حتما از کلام ما پیروی می کنند.(جلد اول کتاب اهل بیت در قرآن صفحه 534)

ذکر روایت تنها به منزله روایت خوانی نیست. اگر ما خود را مخاطب روایت بدانیم هر زمان که در محضر علی بن موسی الرضا(علیه السلام) قرار میگیریم خود را مسئول می بینیم که در مقابل این حدیث حضرت چه کرده ایم، عمریست در مسجد و بسیج فعالیت می کنیم و کلی مطلب از معصومین آموخته ایم و حال باید به دیگران نیز یاد بدهیم.

حضرت در ابتدای روایت می فرماید«رحِمَ الله» خدا رحمت کند، عبارت دعایی حضرت در شروع پاسخ ، سبب برکات و خیرات کثیری برای هر سوال کننده ای است. وجود مقدس حضرات معصومین حجه الله فی الرض هستند و چنانچه در حق کسی دست به دعا بردارند به یقین آن فرد در دنیا و آخرت عاقبت به خیر می شود.

دیگر جایی برای تامل نمی ماند، باید حرکت کرد، حرکت به سمت احیاء نمودن امر اهل بیت. اهل بیت پیشوا و الگوی ما شیعیان هستند و باید از آن ها پیروی نمود تا عده ای را به سمت خدا و راه خدا سوق دهیم. شما عزیزان سرگروه احیا کننده این امر هستید و ان شاء الله مورد رحمت خدا و دعای حضرت رضا(علیه السلام) قرار خواهید گرفت.

یکی از دلایل سرگروهی برای شما عزیزان تبیین شد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *